18 Nov 2017, 16:00 | Third round | Group D | Bitcoin Arena | |||||||
HK Kurbads | 2-4 | Yunost Minsk | |||||
|
|||||||
Referees: BARCELO Geoffrey (FRA) , STOLC Miroslav (AUT) ANDERSEN Frederik (DEN) , MOLGAARD Simon (DEN)  |  Spectators: 619 | |||||||
  |
31:07 | | | away | | | | | 0-1 | | | Alexander Kogalev (Pavel Razvadovsky, Pavel Kazakevich) | |
35:47 | | | home | | | | | 1-1 | | | Toms Bluks (Renars Valters) | |
36:33 | | | away | | | | | 1-2 | | | Maxim Parfeyevets (Viktor Turkin, Oleg Goroshko) | |
45:24 | | | away | | | | | 1-3 | | | Maxim Parfeyevets (Sergei Sheleg, Viktor Turkin) | |
52:57 | | | away | | | PPG | | | 1-4 | | | Alexei Yefimenko (Daniel Corso, Viktor Turkin) |
54:45 | | | home | | | | | 2-4 | | | Edgars Brancis (Jēkabs Rēdlihs, Rihards Remins) |
Name | G | A | PIM | +/- | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toms Bluks | | | 1 | | | | | | | -1 | ||
Edgars Brancis | | | 1 | | | | | 2 | | | ||
Martins Cipulis | | | | | | | | | -1 | |||
Aleksandrs Galkins | | | | | | | | | ||||
Mārtiņš Gipters | | | | | | | 2 | | | |||
Gatis Gricinskis | | | | | | | 4 | | | -1 | ||
Martins Lavrovs | | | | | | | 2 | | | -1 | ||
Arturs Logunovs | | | | | | | | | ||||
Hārdijs Parādnieks | | | | | | | | | ||||
Martins Porejs | | | | | | | | | ||||
Jēkabs Rēdlihs | | | | | 1 | | | | | |||
Rihards Remins | | | | | 1 | | | | | |||
Deivids Sarkanis | | | | | | | | | ||||
Janis Sprukts | | | | | | | | | -1 | |||
Juris Stals | | | | | | | | | 1 | |||
Jānis Straupe | | | | | | | | | ||||
Renars Valters | | | | | 1 | | | 2 | | | -1 | |
Toms Zeltins | | | | | | | | | 1 | |||
Mārcis Zembergs | | | | | | | | | 1 | |||
Sandis Zolmanis | | | | | | | | | -1 |
Name | G | A | PIM | +/- | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Andrei Antonov | | | | | | | | | 1 | |||
Daniel Corso | | | | | 1 | | | | | 2 | ||
Oleg Goroshko | | | | | 1 | | | 2 | | | 1 | |
Yegor Ivanov | | | | | | | | | 1 | |||
Alexander Karakulko | | | | | | | | | ||||
Vsevolod Kashkar | | | | | | | | | ||||
Pavel Kazakevich | | | | | 1 | | | | | 1 | ||
Alexander Kogalev | | | 1 | | | | | | | -1 | ||
Ilya Litvinov | | | | | | | | | ||||
Andrey Mikhnov | | | | | | | | | ||||
Maxim Parfeyevets | | | 2 | | | | | | | 2 | ||
Klemen Pretnar | | | | | | | | | -1 | |||
Pavel Razvadovsky | | | | | 1 | | | | | -1 | ||
Sergei Sheleg | | | | | 1 | | | | | -1 | ||
Marek Slovak | | | | | | | 2 | | | |||
Viktor Turkin | | | | | 3 | | | 2 | | | 2 | |
Alexei Yefimenko | | | 1 | | | | | | | -1 | ||
Vadim Yerokho | | | | | | | | | ||||
Konstantin Zakharov | | | | | | | | |
Name | SA | GA | MIN | % | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uldis Calpa | | | 31 | | | 4 | | | 60:00 | | | 87.10 |
Nils Grinfogels | | | | | | | | |
Name | SA | GA | MIN | % | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dmitri Milchakov | | | 22 | | | 2 | | | 60:00 | | | 90.91 |
Mikhail Shibanov | | | | | | | | |
- 11 May 2024 |
Jean Dupuy
(F)
- 11 May 2024 |
Gennadi Kosinsky
(D)
- 11 May 2024 |
Swann Nepveu de Villemarceau
(D)
- 11 May 2024 |
Lucas Hacala
(F)
- 11 May 2024 |
Kaïs Faure-Brac
(F)
- 11 May 2024 |
Szymon Marzec
(F)
- 11 May 2024 |
Arnold Sillo
(F)
Current events
External links
Czech Rep.: Tipsport extraliga | 1.liga | 2.liga
Slovakia: Tipsport Extraliga | 1.liga
Sweden: SHL | HockeyAllsvenskan
Other: EBEL | Belarus | Croatia | Denmark | Estonia | France | Great Britain | Iceland | Italy | Latvia | Lithuania | MOL-liga | Norway | Poland | Romania | Serbia | Slovenia | Spain | NHL | AHL |
Sheffield Steelers win Grand Slam
Sheffield Steelers (EIHL) claimed the third trophy on offer to clinch a Grand slam of trophies from the Eihl. Read more»
Two down one to go for EIHL team
Having clinched the Challenge Cup on Wednesday the Sheffield Steelers (EIHL) made it two trophys yesterday as they clinched the Elite league title. Read more»